10. lat Loży Erasmus Roterodamus w Ustroniu « Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité Polska ∴ Wielka Loża Kultur i Duchowości Polska
23773
post-template-default,single,single-post,postid-23773,single-format-standard,theme-hazel,hazel-core-1.0.5,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 
10. lat Loży Erasmus Roterodamus w Ustroniu

10. lat Loży Erasmus Roterodamus w Ustroniu

Mija 10. lat, od kiedy po raz pierwszy na Wschodzie Ustronia rozległ się stukot mistrzowskiego młotka. Ten symboliczny gest powołał do życia Szanowną Lożę “Erasmus Roterodamus”, pierwszą od 1778 roku lożę wolnomularską na Śląsku Cieszyńskim i drugą po Szanownej Loży “Ul” w Wschodzie Torunia, lożę Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité na terenie Polski.

 

Tego dnia pierwszym Czcigodnym Mistrzem Loży został wybrany obecny Prowincjał Zakonu Henryk Wierniewski 33°, którego zapał i oddanie ideałom masońskim, organizowały życie loży i napełniało serca Braci i Sióstr w kolejnych latach.

 

W ciągu tych 10 lat zawiązało się wiele nowych przyjaźni, a w murach loży wygłoszonych zostało wiele znakomitych Desek. Każda z nich przyczyniła się kształtowania głębokich postaw braterskich oraz rozwoju intelektualnego Braci i Sióstr. Owocem tej Pracy jest również kilkudziesięciu Mistrzów, z których prawie wszyscy zdecydowali się kontynuować swoją Pracę w lożach Wyższych Stopni.

 

Aby uczcić tę Dobrze Wykonaną Pracę, Bracia i Siostry należący do Loży “Erasmus Roterodamus” wraz z aktualnym Czcigodnym Mistrzem Dawidem L.:, postanowili ufundować okolicznościowe talerze z inskrypcjami masońskimi, dla wszystkich członków i przyjaciół Loży. Jego zdjęcie publikujemy poniżej.

 

Chwała Pracy!

 

Okolicznościowy talerz wykonany z okazji jubileuszu 10 lat loży Erasmus Roterodamus na Wschodzie Ustronia.

Okolicznościowy talerz wykonany z okazji jubileuszu 10 lat loży Erasmus Roterodamus na Wschodzie Ustronia.

1 Comment

  • Peter Hawel

    02.11.2020 at 20:28 Odpowiedz

    Bardzo na miejscu i czasie podkreslenie pracy jak rowniez zaangazowania Lozy. Bardzo ciekawy i interesujacy eksponat. Prostota w formie ale ogromna glebokosc w swojej wymowie.

Post a Comment