100 masonów, którzy zmienili świat - Klaus Dąbrowski « Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité Polska ∴ Wielka Loża Kultur i Duchowości Polska
24219
post-template-default,single,single-post,postid-24219,single-format-standard,theme-hazel,hazel-core-1.0.5,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 
100 masonów, którzy zmienili świat - Klaus Dąbrowski

100 masonów, którzy zmienili świat – Klaus Dąbrowski

Książka „100 masonów, którzy zmienili świat” autorstwa Klausa Dąbrowskiego to fascynująca publikacja, która przedstawia biografie stu najważniejszych członków Masonerii, którzy w różny sposób przyczynili się do zmiany oblicza świata.

 

Autor wykonał ciężką pracę, zbierając informacje o życiu i dokonaniach masonów, którzy wpłynęli na rozwój kultury, nauki, sztuki i polityki. Książka ta jest idealnym źródłem wiedzy dla każdego, kto chce poznać historię ruchu masońskiego i jego wpływ na świat.

 

Klaus Dąbrowski w interesujący sposób opisuje postacie, które weszły do historii, takie jak George Washington, Wolfgang Amadeus Mozart czy Voltaire. Autor nie tylko przedstawia ich osiągnięcia, ale także przybliża ich życie prywatne, co sprawia, że czytelnik czuje się bliżej nich.

 

Ciekawostką są wizerunki słynnych Masonów, wygenerowane przez SI (Sztuczną Inteligencję). Mimo że wyglądają one jak portrety malowane przez artystów, to jednak pozwalają na bardziej realistyczne wyobrażenie sobie postaci, które są opisywane w książce. Jest to z pewnością ciekawy eksperyment, który może otworzyć drzwi do nowych możliwości w dziedzinie ilustracji książkowych.

 

Jerzy Waszyngton

Jerzy Waszyngton, źródło: Wolnomularstwo.pl

Mark Twain

Mark Twain, źródło: Wolnomularstwo.pl

Monteskiusz

Monteskiusz, źródło: wolnomularstwo.pl

Janusz Korczak

Janusz Korczak, źródło: Wolnomularstwo.pl

Podsumowując, „100 masonów, którzy zmienili świat” to doskonała publikacja, która z pewnością zainteresuje każdego, kto jest zainteresowany historią i wpływem ruchu masońskiego na świat. Książka ta jest dobrze napisana, czytelna i pięknie ilustrowana, co sprawia, że jest to doskonałe źródło wiedzy dla każdego, kto chce poznać historię ruchu masońskiego i jego wpływ na świat.

 

Klaus Dąbrowski – otrzymał pierwsze trzy stopnie wtajemniczenia w Wielkim Wschodzie Polski. Od 2005 roku jest członkiem Uniwersalnej Ligi Masońskiej (U.F.L.) zbliżającej do siebie masonów “regularnych” i “liberalnych”. Od 2006 roku jest redaktorem portalu wolnomularstwo.pl. Od 2018 roku kieruje freemasonry.network — jednym z największych na świecie serwisów poświęconych wolnomularstwu. Został wyniesiony do 33° — najwyższego stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego przez Wielką Lożę Włoch A.F. & A.M. (Palazzo Vitelleschi) w 2010 roku, a obecnie pełni urząd Suwerennego Wielkiego Komandora Rady Najwyższej Polski.

 

Książkę można kupić za pośrednictwem strony wydawnictwa TRIALOG.

No Comments

Post a Comment