Jodorowsky tegorocznym laureatem naszej nagrody « Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité Polska ∴ Wielka Loża Kultur i Duchowości Polska
23603
post-template-default,single,single-post,postid-23603,single-format-standard,theme-hazel,hazel-core-1.0.5,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 
Alexandro Jodorowsky - Psychomagia

Jodorowsky tegorocznym laureatem naszej nagrody

Alexandro Jodorowsky – artysta awangardowy, surrealista, reżyser filmowy i teatralny, pisarz i autor komiksów, znawca tarota i psychomag – został tegorocznym laureatem Wielkiej Nagrody Kultur i Duchowości za swoją książkę „Psychomagia”

 

Ta nowa nagroda w francuskim pejzażu wyróżnień literackich skierowana jest do wszystkich autorów i autorek, którzy wpłynęli swoim dziełem na promocję wartości republikańskich i masońskich, niezależnie od ich narodowości, kultury, w której się wychowali czy przynależności religijnej.

 

Jak czytamy w komunikacie prasowym naszej Obediencji, jej celem jest wyróżnienie pracy, która „wzbogaca ludzką różnorodność i pozwala różnym formom kultury i duchowości, rozumianej jako jednej i uniwersalnej, zabłysnąć swoistym blaskiem”. Owe wyróżnienie adresowane jest do tych pisarzy i pisarek, którzy za pośrednictwem swojej twórczości pragną zgłębić nowe formy duchowości umożliwiające człowiekowi współczesne spojrzenie na samego siebie oraz na otaczającą go przyrodę.

 

W skład tegorocznego jury, poza Wielkim Mistrzem GLCS Christine Sauvagnac, weszli m.in.: Yonnel Ghernaouti – Wielki Inspektor Wielkiej Loży Narodowej Francuskiej (GLNF) oraz doradca ds. literackich tejże Obediencji, Jean-Luc Maxence – poeta, psychoanalityk jungowski i członek honorowy Europejskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, Frédéric Vincent – przewodniczący Towarzystwa Psychoanalityków Europejskich i badacz Centrum Badań nad Aktualnością i Codziennością Sorbony „Paris-Descartes” oraz Michel Schifres – dziennikarz i były redaktor naczelny Figaro Magazine.

 

Alexandro Jodorowsky w swojej książęce – czytamy w uzasadnieniu – pokazuje jak umysł potrafi zapanować nad materią, przynieść ukojenie od postmodernistycznego świata i pomóc w konstruowaniu rzeczywistości, która może okazać się zbawienna dla współczesnego człowieka zagubionego w nowoczesnym społeczeństwie. Jednym słowem jego praca „to podręcznik mówiący nam co uczynić, by żyć lepszym życiem oraz jak entuzjastycznie i kreatywnie się rozwijać”.

 

 

Z nagrodzoną przez GLCS pracą „Jodo”, jak nazywany jest tegoroczny laureat nad Sekwaną, polski czytelnik może się zapoznać, dzięki Wydawnictwu Okultura, które opublikowało jej tłumaczenie na język polski autorstwa Łukasza Żyły.

 
D.S.
 

No Comments

Post a Comment