Na Wieczny Wschód odeszła Siostra Małgorzata Misiuna « Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité Polska ∴ Wielka Loża Kultur i Duchowości Polska
23819
post-template-default,single,single-post,postid-23819,single-format-standard,theme-hazel,hazel-core-1.0.5,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 
Małgorzata Misiuna

Na Wieczny Wschód odeszła Siostra Małgorzata Misiuna

Z głębokim smutkiem i żalem, lecz także z nieugiętą nadzieją przyjęliśmy wiadomość o tym, że nasza najdroższa Siostra Małgorzata Misiuna odeszła w piątek przed południem od nas żywych, by lśnić w nieskończoności na Wiecznym Wschodzie.

 

S:. Małgosia była jedną z pionierek i filarów masonerii kobiecej w Polsce. Brała udział w zakładaniu obu polskich lóż żeńskich, była też aktywną członkinią Instytutu Sztuka Królewska w Polsce. Wielokrotnie gościła na pracach naszych lóż, zdarzyło się niejednokrotnie, że zastępowała na pracach Sz:.L:. nr 16 „Jan Henryk Dąbrowski” Pierwszego Dozorcę B:. Zbigniewa Maleszewskiego, gdy zdrowie nie pozwalało już Bratu w pełni sprawować swoją funkcję.

 

Uczestniczyła aktywnie w naszych inicjacjach, podwyżkach i podniesieniach. Zapamiętamy ją właśnie taką – jako niezawodną Siostrę z otwartym sercem siostrzanym na dłoni. Płaczmy, Bracia i Siostry, ale nie traćmy nadziei! Jej gwiazda błyszczy nie niebieskim firmamencie pośród pięknej kompanii gwiazd.

 

***

 

Małgorzata Misiuna przez wiele lat zajmowała się się edukacją zdrowotną i promocją zdrowia, głównie mieszkańców Warszawy. W Forum Dialogu Społecznego reprezentowała Komisję Dialogu Społecznego ds. Ochrony i Promocji Zdrowia.

 

Była pracowniczką Polskiej Akademii Nauk. Pracowała w Instytucie Kardiologii w Aninie, w którym pod koniec lat 90. stworzyła pionierski programu Promocji Zdrowia i Prewencji Chorób Układu Krążenia „Zdrowie dla Pragi”. Była ekspertką Ministerstwa Zdrowia w ramach Międzynarodowej Kampanii Antytytoniowej „HELP”. Była też prezeską Stowarzyszenia „Zdrowie i My”, którego dziesięć lat temu została współzałożycielką. Wiceprzewodnicząca Obywatelskiej Koalicji „Tytoń albo zdrowie”, która zrzesza organizacje pozarządowe z całego kraju, pracujące na rzecz prewencji tytoniowej. Koalicja należy do Europejskiej Sieci Prewencji Tytoniowej. Małgorzata Misiuna wspólnie z profesorem Witoldem Zatońskim reprezentowali w tej Sieci Polskę. W ramach wspólnych inicjatyw krajów unijnych brała udział w międzynarodowych badaniach dotyczących szkodliwości biernego palenia w miejscach publicznych. Była przewodniczącą Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony i Promocji Zdrowia.

 

Jej mężem jest Władysław Misiuna, jeden ze sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

 

(Źródło: wolnomularstwo.pl)

No Comments

Post a Comment