Oświadczenie Wielkiego Mistrza G.: L.: C.: S.: odnośnie zamachu w redakcji Charlie Hebdo « Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité Polska ∴ Wielka Loża Kultur i Duchowości Polska
22564
post-template-default,single,single-post,postid-22564,single-format-standard,theme-hazel,hazel-core-1.0.5,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 
Martial Trezzini/EPA

Oświadczenie Wielkiego Mistrza G.: L.: C.: S.: odnośnie zamachu w redakcji Charlie Hebdo

Marcel Laurent, Wielki Mistrz Wielkiej Loży Kultur i Duchowości (G:.L:.C:.S:.) w imieniu Braci i Sióstr Obediencji pragnie wyrazić odrazę, jaką wzbudzają barbarzyńskie i obrzydliwe czyny, do których doszło w ostatnią środę w Paryżu.

Myśli Wielkiego Mistrza wraz z Braćmi i Siostrami G:.L:.C:.S:. są z rodzinami, rodzicami i bliskimi ofiar dotkniętych tą tragedią.

Zginęło kilka osób, lecz w rzeczywistości to wydarzenie dotyczy nas wszystkich.

W obliczu tych krwawych objawów obskurantyzmu przeczących podejściu humanistycznemu i duchowemu oraz znajdujących się na antypodach wartości takich, jak tolerancja, szacunek i pokój, na których spoczywa nasze społeczeństwo, my, Wolnomularze, nie możemy, z pobłażliwością lub obojętnością, poddać się.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, powinniśmy walczyć o to, aby zgoda i harmonia nie stały się pustymi słowami oraz wesprzeć tych, którzy bronią naszych wartości w świecie i uczynić wszystko co niezbędne, aby zakorzeniły się one w umysłach, sercach i działaniach wszystkich ludzi.

Możemy ciemności przeklinać, lecz jedynie, gdy sprawimy, że Światło rozbłyśnie na zewnątrz, uda się nam zwyciężyć nad nimi.

 

 

Foto.: Mieszkańcy gromadzący się w geście solidarności z ofiarami zamachu w redakcji Charlie Hebdo, Genewa, Szwajcaria; Martial Trezzini/EPA

No Comments

Post a Comment