Nowy Wielki Mistrz G.: L.: C.: S.: zaprzysiężony! « Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité Polska ∴ Wielka Loża Kultur i Duchowości Polska
24318
post-template-default,single,single-post,postid-24318,single-format-standard,theme-hazel,hazel-core-1.0.5,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 
Pierre Lacagne

Nowy Wielki Mistrz G.: L.: C.: S.: zaprzysiężony!

W sobotni poranek, 14 października, podczas dorocznego konwentu, Christine Sauvagnac, Wielka Mistrzyni G:.L:.C:.S:., po 7 lat przewodniczenia naszej Obediencji, przekazała młotek nowo wybranemu Wielkiemu Mistrzowi – Pierre’owi Lacagne.

 

Przekazanie było momentem wzruszającym, a jednocześnie naznaczonym wielkim spokojem, poprzez specyficzną ceremonię rytualną: wprowadzenie to odbyło się zgodnie z praktykami Zjednoczonej Wielkiej Loży Anglii, praktykowanymi przez 5 milionów masonów na całym świecie.

 

Od lewej do prawej – Christine Sauvagnac – Bernadeth Veron – Pierre Lacagne

Od lewej do prawej: Christine Sauvagnac – Bernadeth Veron – Pierre Lacagne

Wyposażony w kryształowy młotek (który Jean-François Maury, Suwerenny Wielki Komandor Honoris Causa podarował G:.L:.C:.S:.), który symbolizuje przejrzystość i prawość w działaniu, nowowybrany Wielki Mistrz zadeklarował swoje zaangażowanie w dalsze przekazywanie ducha prawdziwego braterstwa, który panuje od samego początku w G:.L:.C:.S:.

 

Podczas swojej kadencji, Pierre Lacagne będzie mógł liczyć na oddany kolektyw Braci i Sióstr, który będzie pracował w wyznaczonym kierunku, pamiętając jednak o wielkich zaletach serca, którymi Christine Sauvagnac wykazała się podczas swojego przewodnictwa. W G:.L:.C:.S:. rozpoczyna się nowy okres, który będzie kontynuacją rozwoju swojej obecności we francuskim krajobrazie masońskim jako porządku tradycyjnego-mieszanego, teistycznego, filozoficznego i świeckiego.

 

Źródło: 450.FM

No Comments

Post a Comment