Mówić Prawdę: francuskie przeznaczenie - Marcel Laurent « Grande Loge des Cultures et de la Spiritualité Polska ∴ Wielka Loża Kultur i Duchowości Polska
24161
post-template-default,single,single-post,postid-24161,single-format-standard,theme-hazel,hazel-core-1.0.5,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 
Mówić Prawdę: francuskie przeznaczenie - Marcel Laurent

Mówić Prawdę: francuskie przeznaczenie – Marcel Laurent

W naszym katalogu literatury masońskiej nie mogło zabraknąć najnowszej książki założyciela GLCS Marcela Laurenta. Książka jest autobiograficzną refleksją pozwalającą poznać bliżej pierwszego Wielkiego Mistrza GLCS, którego dzieło rozwija i kształtuje życie setek członków naszego Zakonu rozsianych na całym świecie. Jeśli chcecie poznać jakie doświadczenia zbudowały Marcela Laurenta jako człowieka i Wolnomularza, koniecznie sięgnijcie po „A dire Vrai: Un destin français” („Mówić Prawdę: francuskie przeznaczenie”).

 

Marcel Laurent, Wielki Mistrz G.:L.:C.:S.:

Marcel Laurent, Pierwszy Wielki Mistrz G∴L∴C∴S∴

Trzeba wielkiej wyobraźni, aby młody Marcel Laurent, który urodził się w skromnym środowisku i rozpoczął życie zawodowe jako robotnik budowlany, domyślił się, jak będzie wyglądało jego życie.

 

Jak mógł bowiem przewidzieć, że niczym balzakowski bohater zetknie się z podbrzuszem polityki i biznesu; że zostanie wciągnięty w spazmy giełdowych rynków terminowych; że będzie ocierał się o najwyższe osobistości państwa; że zostanie promotorem na Antylach, zarządzającym kilkoma hotelami i mariną? Czy uwierzyłby, gdyby mu powiedziano, że ewoluuje w sercu wietnamskiego systemu komunistycznego i że dzięki niemu dzieci z pewnej wioski znajdą drogę powrotną do szkoły?

 

Drogi życiowe Marcela Laurenta przebiegają przez Azję, ale także przez Antyle, Polinezję i Nową Kaledonię. Wydaje się, że są one meandryczne, ale w rzeczywistości jest to ten sam wymóg, który je rozwija: aby każde spotkanie było wzajemnym wzbogaceniem, każda chwila dzieleniem się, każde wyzwanie postępem. To właśnie dzięki tej zdolności przekształcania życia w ofiarę, zakłada on obediencję masońską, w której inni, tacy jak on, będą mogli dzielić się doświadczeniem tak szczególnym… i tak uniwersalnym.

 

Książka momentami budująca, momentami pikantna, będąca świadectwem przekraczania epoki przez bohatera zdeterminowanego do przekazania tego, co w nim najbardziej ludzkie.

 

Książka jest do kupienia w serwisie AMAZON > LINK

No Comments

Post a Comment